Pierwsza Komunia Święta się zbliża, ups…

Komunia, reportaż komunijny, Pierwsza Komunia Święta, komunia Łódź

Drodzy rodzice, nie ma co szaleć tak naprawdę. Wiadomo, że sprzedawcy będą kusić, usługodawcy omamiać, ale to, co naprawdę istotne w tym dniu, to serca Wasze i Waszych dzieci. Co możemy zrobić, by te serca nie zostały ogłupione i przytłumione współczesną kulturą. Jaka ma być Pierwsza Komunia Święta ? Jak to ogarnąć, jak nie zwariować…

DOBRY PLAN, ALBO CHOCIAŻ PLAN

Pomyśl o jakimś urlopie w tym okresie. Przeanalizuj, jakim budżetem będziesz dysponować i jakie są realia cenowe, na co możesz sobie pozwolić, a na co nie. I czy to wszystko jest tak naprawdę niezbędne do tego, by Twoje dziecko w tym dniu spotkało się z Panem Jezusem. Nie bój się planować, to pomoże Ci uniknąć chaosu i zaoszczędzi trochę nerwów.

ŚLEDZENIE W TERENIE

Informacje, o tym, co w trawie piszczy, to podstawa. Popytaj w rodzinie, wśród znajomych, z czym oni się borykali, kiedy ich synek czy córka, szli do Pierwszej Komunii. A może pamiętają, w której cukierni jest dobry tort ? Albo kojarzą co się kompletnie nie sprawdziło ?
Spisz sobie wszystko, czego będziesz potrzebować: usługi, ubranko, dodatki, itd. Zorientuj się już wcześniej w cenach, dostępności terminów. Niestety, aktualnie już nie tylko w większych miejscowościach trzeba robić rezerwacje z dużym wyprzedzeniem. Nawet do zakładu fryzjerskiego w małej wsi można czekać 2 – 3 miesiące, a o miejscu w restauracji czy na sali, już nie wspomnę.

KEEP IN TOUCH

Czyli bądź w kontakcie…z księdzem, innymi mamami, ojcami. To ułatwi ci wymianę informacji, jeśli np. nie mogłaś/mogłeś być na jakimś spotkaniu. Nie zapomnij więc zapisać sobie przydatnych numerów telefonów, czy adresów e-mail.

SERIO… ?

A teraz proszę zaparz sobie dobrej kawy lub herbaty, usiądź wygodnie i spokojnie przemyśl to jeszcze raz…
Czy Twoja córka musi iść do kosmetyczki, albo założyć rękawiczki z naturalnego jedwabiu, czy musicie wynajmować pokoje w Grand Hotelu ? Nie, to nie żart. To też się zdarza. Oczywiście to Twoja sprawa i Twoja decyzja, każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko miało to wszystko, czego mu trzeba, co sprawi, że będzie szczęśliwe. Ale jeszcze raz rozważ proszę, czym powinien być dla Was i Waszych dzieci Sakrament Pierwszej Komunii Świętej, pierwsze, głębokie spotkanie z Jezusem. Pan Jezus chce zamieszkać w sercu Twojego dziecka; nie potrzebuje patrzeć na jego doklejone rzęsy i jeść kawioru w najlepszej restauracji w mieście. Nie daj się ponieść trendom i presji otoczenia. Daj się ponieść Jezusowi :) Niech będzie ciepło i rodzinnie :)

BĘDZIE IDEALNIE ?

A musi tak być ? Czasem wystarczy, że tego dnia spadnie deszcz (czego oczywiście nikomu nie życzę i tfu, tfu, oby pogoda była wymarzona :) ) i już obraz idealnego dnia legnie w gruzach.
Dążenie do perfekcji bywa naprawdę stresujące i kiedy coś nie wychodzi, rozczarowanie potrafi być  bardzo nieprzyjemne. Zróbcie wszystko tak dobrze, jak potraficie, ale niech Wasze myśli pozostaną przy dziecku. Niech będzie po prostu serdecznie i świątecznie. Wtedy będzie naprawdę idealnie. Bo cóż może być piękniejszego od uśmiechów i iskierek radości w oczach Waszych dzieci :) ?

Drodzy Rodzice, abyście mogli trzymać rękę na pulsie, mam dla Was  w prezencie miniporadnik ze specjalnym planerem. E-book do pobrania TUTAJ:)

Share Button