Fotografia portretowa, fashion

FOTOGRAFIA RODZINNA, CIĄŻOWA I PORTRETOWA

Najpiękniej jest, kiedy mogę Wam towarzyszyć we wszystkich ważnych dla Was momentach, obserwować łzy szczęścia na ślubie, wzruszenie w dniu narodzin Waszych maluchów, łapać ich pierwsze kroki i Wasze wspólne zabawy… bo fotografia rodzinna, to coś więcej niż pamiątkowe zdjęcia waszej pociechy.

A zdjęcia możemy robić w każdym miejscu, które wspólnie ustalimy, w których czujecie się komfortowo, a Wasze dzieci są bezpiecznie… w waszym domu, ogrodzie, w plenerze….

Kilka wskazówek ode mnie

Do fotografii brzuszkowej najlepiej pozować w 7-8 miesiącu ciąży, kiedy brzuszek jest już dobrze widoczny. Na sesję warto ze sobą zabrać ubranie, które podkreśli brzuszek (np.długi, rozpinany sweterek), dodatki (biżuteria, szale, itp..) oraz rekwizyty kojarzące się z dziećmi- buciki, czapeczki, zabawki, nawet zdjęcie USG maleństwa. Moja szafa również skrywa sporo ciekawych dodatków, więc będziemy mieli w czym wybierać. Możemy zrobić delikatną sesję kobiecą, ale fajną sprawą będzie zrobienie z tego sesji rodzinnej i włączenie do zabawy partnera. Również jeśli macie już starsze dziecko, namawiam by i ono wzięło udział w zdjęciach.

Na zdjęcia z maluchami weźcie jakieś ubranka na przebranie, ulubione picie, jedzonko i zabawki. Fotografując dzieci dopasowuję się do ich rytmu i nastroju, więc trudno przewidzieć ile sesja będzie trwała. Czasem trzeba malucha nakarmić, czasem przewinąć, utulić, przeczekać… Jeśli dziecko ewidentnie ma zły dzień, płacze, itp., spokojnie możemy spotkać się w innym terminie.

A czy sesję możemy wykonać z udziałem naszego ukochanego zwierzaka? Jak najbardziej. Może to być pies, kot, gekon, rybki, każdy z waszych pupili. Kocham zwierzęta tak samo jak wy, od wielu lat utrwalam je w obiektywie, dodatkowo byłam z nimi związana zawodowo, bo zanim zaczęłam fotografować zostałam najpierw technikiem weterynarii, potem biologiem. Jeśli będziecie chcieli, wykonam również specjalną sesję tylko dla waszego zwierzaka.

Gdzie możemy się spotkać, porozmawiać, podpisać umowę?
Tam gdzie Wam wygodnie. Możemy też omówić wstępne kwestie przez telefon lub w mailu, również mailowo możemy podpisać umowę. Jeśli jednak mieszkamy blisko siebie, polecam spotkanie, bo jest to czasem jedyna okazja do tego, abyśmy mogli poznać się bliżej i żebyście mogli się przekonać czy jestem tą osobą, której poszukujecie.
Na początek jednak możemy na Wasze życzenie zrobić wstępną rezerwację drogą mailową- będzie ważna przez dwa tygodnie, a Wy będziecie mogli w tym czasie spokojnie się naradzić, poszukać, przemyśleć. Jeśli będziecie pewni swojej decyzji, gwarancją pełnej rezerwacji terminu będzie wpłata zadatku w wysokości 20% wartości zlecenia.
Czas oczekiwania na zdjęcia jest uzależniony przede wszystkim od okresu, w którym są robione zdjęcia, rodzaju zlecenia, ewentualnych dodatków, ilości zdjęć, itp. Staram się jednak, aby nie przekraczać okresu od 2 tyg. do 1 m-ca, nawet w najgorętszym okresie (tzw. „sezon”). Poza tym, fotografia rodzinna nie kończy się  jedynie na samej sesji. Szanując Was przede wszystkim staram się, by oddany materiał był dopracowany i dopieszczony przez mnie pod każdym względem, nawet jeśli będzie to tylko forma cyfrowa, bez wydruków i fotoalbumów.  Po powrocie ze zlecenia zaczyna się drugi, niezwykle pracochłonny etap, w którym wywołuję pliki RAW (PEF) w tzw. ciemni cyfrowej , poddaję zdjęcia odpowiedniej korekcie i retuszowi.
Ilość zdjęć, którą będę proponować w zależności od charakteru i długości zlecenia, będzie przeze mnie zagwarantowana w umowie. Moje doświadczenie i obserwacje pomogły mi ustalić odpowiedni pułap. Materiał przekazuję  w postaci cyfrowej na płytach DVD (lub CD) w postaci plików jpeg w wysokiej rozdzielczości umożliwiającej wykonanie odbitek oraz w rozdzielczości służącej m.in. do publikacji w Internecie, z moim podpisem.  Do każdej opcji czy pakietu otrzymujecie także prywatną galerię internetową z dostępem na hasło, na okres 1 m-ca- to doskonała forma pokazania bliskim osobom fotografii, zanim dotrą do nich płyty czy też odbitki. Można również zamówić dodatkową ilość odbitek, profesjonalnych fotoalbumów, itp.  Na Wasze życzenie mogę zapewnić wizażystkę, stylistkę lub fryzjerkę. Wybór należy do Was.

Fotografuję wszędzie- jeśli będziecie mnie potrzebowali na innym kontynencie, nie ma problemu ;)

Fotografia rodzinna i portretowa

W celu przygotowania indywidualnej oferty dla Was, proszę o przesłanie następujących informacji:

– Wstępny termin i miejsce sesji,

– zakres fotografowania,

– ewentualna potrzeba wizażu/stylizacji,

– w jakiej formie ma być przekazany materiał.

Powyższa oferta ma charakter jedynie informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji,  nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Jeśli macie propozycje, których nie znaleźliście powyżej, napiszcie mi o tym, bo bardzo chętnie poznam Wasze oczekiwania.

Share Button