FOTOGRAFIA CHRZTU / KOMUNII

Jako fotograf rodzinny, w najważniejszym dla Was dniu, będę spokojnym obserwatorem. Nie będę ingerować, choć zawsze znajdę się w centrum ważnych wydarzeń. To Wasz dzień I waszego dziecka, a nie mój. Jedyne więc co powinniście zrobić, to przeżyć jak najpełniej wszystkie momenty, skupić się na ceremonii i relacji z bliskimi, a w moim kierunku od czasu do czasu posłać miły uśmiech. Moim zadaniem jest utrwalić wszystkie emocje tego dnia, tak byście mieli niepowtarzalną pamiątkę, jednak nie mogę odwracać uwagi i zakłócać w jakikolwiek sposób przebiegu ceremonii czy przyjęcia. Staram się dopasować swój strój do okoliczności w jakich pracuję, zachowuję stosowną elegancję i kulturę. W trakcie reportażu staram się również robić ujęcia portretowe, na Wasze życzenie również robię zdjęcia grupowe.

Jeśli zdecydujecie się na sesję zdjęciową w plenerze, miejsce i czas pleneru ustalimy wspólnie.  Jeśli będzie padał deszcz, możemy termin przełożyć lub zrobić zdjęcia w jakimś ciekawym, klimatycznym pomieszczeniu.

Ile trwa sesja plenerowa? Tyle, ile trzeba. Taka sesja to już kwestia bardzo indywidualna. Głównie zależy to od Waszych sił, nastroju dziecka, itp. Plener powinien być przede wszystkim przyjemnością, zatem wybierając się na plener, myślcie o mile spędzonym czasie, a nie o upływających godzinach.

Gdzie możemy się spotkać, porozmawiać, podpisać umowę?
Tam, gdzie Wam wygodnie. Możemy też omówić wstępne kwestie przez telefon lub w mailu, również mailowo możemy podpisać umowę. Jeśli jednak mieszkamy blisko siebie, polecam spotkanie, bo jest to czasem jedyna okazja do tego, abyśmy mogli poznać się bliżej i żebyście mogli się przekonać czy jestem tą osobą, której poszukujecie.
Na początek jednak możemy na Wasze życzenie zrobić wstępną rezerwację drogą mailową- będzie ważna przez dwa tygodnie, a Wy będziecie mogli w tym czasie spokojnie się naradzić, poszukać, przemyśleć. Jeśli będziecie pewni swojej decyzji, gwarancją pełnej rezerwacji terminu będzie wpłata zadatku w wysokości 20% wartości zlecenia.
Czas oczekiwania na zdjęcia jest uzależniony przede wszystkim od okresu, w którym są robione zdjęcia, rodzaju zlecenia, ewentualnych dodatków, ilości zdjęć, itp. Staram się jednak, aby nie przekraczać okresu 1-2 miesięcy, nawet w najgorętszym okresie (tzw. „sezon”). Fotografia chrztu i komunii nie kończy się jednak jedynie na samej sesji. Szanując Was przede wszystkim staram się, by oddany materiał był dopracowany i dopieszczony przez mnie pod każdym względem, nawet jeśli będzie to tylko forma cyfrowa, bez wydruków i fotoalbumów.  Po powrocie ze zlecenia zaczyna się drugi, niezwykle pracochłonny etap, w którym wywołuję pliki RAW (PEF) w tzw. ciemni cyfrowej , poddaję zdjęcia odpowiedniej korekcie i retuszowi.
Ilość zdjęć, którą będę proponować w zależności od charakteru i długości zlecenia, będzie przeze mnie zagwarantowana w umowie. Moje doświadczenie i obserwacje pomogły mi ustalić odpowiedni pułap. Jednak to, co proponuję w umowie, to gwarantowane minimum. Jeśli zdarzy się, że zdjęć, które warto mieć dla siebie będzie więcej, na pewno je otrzymacie. Materiał przekazuję  w postaci cyfrowej na płytach DVD (lub CD) w postaci plików jpeg w wysokiej rozdzielczości umożliwiającej wykonanie odbitek oraz w rozdzielczości służącej m.in. do publikacji w Internecie, z moim podpisem.  Do każdej opcji czy pakietu otrzymujecie także prywatną galerię internetową z dostępem na hasło, na okres 1 m-ca- to doskonała forma pokazania bliskim osobom fotografii, zanim dotrą do nich płyty czy też odbitki. Można również zamówić dodatkową ilość odbitek, profesjonalnych fotoalbumów, itp.  Wybór należy do Was.

Ukończyłam odpowiedni kurs dla fotografów liturgicznych. Fotografuję wszędzie- jeśli będziecie mnie potrzebowali na innym kontynencie, nie ma problemu ;)

Fotografia chrztu, fotograf na komunię Fotografia chrztu łódzkieFotografia chrztu łódzkieZdjęcia na chrzestW celu przygotowania indywidualnej oferty dla Was, proszę o przesłanie następujących informacji:

– Data i miejsce ceremonii i przyjęcia i/lub sesji plenerowej,

– zakres fotografowania,

– w jakiej formie ma być przekazany materiał.

Powyższa oferta ma charakter jedynie informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji,  nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Jeśli macie propozycje, których nie znaleźliście powyżej, napiszcie mi o tym, bo bardzo chętnie poznam Wasze oczekiwania.

Share Button